Wychodząc naprzeciw środowisku uczniów i nauczycieli szkolnictwa artystycznego, Polskie Wydawnictwo Muzyczne udostępniło szereg materiałów, które mogą być pomocne w procesach dydaktycznych. Pracujemy także nad kolejnymi treściami, skierowanymi do prowadzących przedmioty teoretyczne w szkołach muzycznych, o czym będziemy informowali na bieżąco. Szczególnie polecamy:

„100 na 100. Muzyczne dekady wolności”

Rezultaty tego unikatowego w skali światowej przedsięwzięcia obejmują portal internetowy www.stonasto.pl, na którym znaleźć można informacje o 100 najwybitniejszych dziełach polskiej muzyki ostatniego stulecia, życiorysy kompozytorów, fragmenty partytur i nagrań. Warto sięgnąć do scenariuszy lekcji oraz dostępnych bezpłatnie aplikacji na urządzenia mobilne.

W ogólnodostępnych serwisach streamingowych można słuchać nagrań utworów z listy „100 na 100”, a na kanale PWM w serwisie YouTube oglądać udostępniane co czwartek muzyczne wizytówki.

Ogólnopolska kampania edukacyjna dla dzieci o prawie autorskim „Jesteś twórcą – masz prawo”

Prawo autorskie towarzyszy wszystkim uczestnikom życia społecznego, a uczniowie szkół artystycznych w sposób szczególny korzystają z jego regulacji. Dlatego Polskie Wydawnictwo Muzyczne przygotowało wyjątkową kampanię edukacyjną, skierowaną do dzieci i młodzieży oraz do nauczycieli i rodziców. W sposób przystępny i przyjazny nasi eksperci wyjaśniają tajniki prawa autorskiego i zwracają uwagę na przywileje, ale też obowiązki twórców oraz tych, którzy z dzieł (szeroko rozumianych) innych korzystają.

„Muzyka z kraju Chopina”

Osadzony na lubianej serii wydawniczej dla młodych pianistów materiał wideo, w którym świetni artyści – Weronika Chodakowska i Lutosławski Piano Duo, nie tylko wskazują, w czym tkwi fenomen polskiej muzyki fortepianowej, ale także prezentują wzorcowe interpretacje utworów takich kompozytorów, jak Stanisław Moniuszko, Władysław Żeleński, Ignacy Jan Paderewski, Witold Lutosławski czy Wojciech Kilar. Dodatkowo co poniedziałek PWM będzie publikowało na kanale ISSUU.com jeden wybrany utwór z zeszytu „Muzyka z kraju Chopina”.

„Śpiewnik nie tylko domowy”

Zrealizowany z wybitnymi polskimi śpiewakami tutorial dotyczący wykonywania pieśni Stanisława Moniuszki. Oprócz mistrzowskich lekcji, których udzielają Urszula Kryger, Iwona Sobotka, Tomasz Konieczny i Ryszard Minkiewicz, artyści wykonują wzorcowo najbardziej znane pieśni polskiego kompozytora.

  • YouTube: „Śpiewnik – nie tylko – domowy” – ponad 30 materiałów filmowych przygotowanych specjalnie z okazji przypadającej w 2019 roku 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki: ly/Spiewnik-nie-tylko-domowy

Nuty w formie cyfrowej w serwisie nKoda

Miłośników nowych technologii odsyłamy do serwisu nkoda, oferującego dostęp do materiałów nutowych za pośrednictwem platformy internetowej. Wystarczy zarejestrować się na nkoda.com, by przez siedem dni cieszyć się darmowym dostępem do setek tytułów z katalogu Polskiego Wydawnictwa Muzycznego. Przeglądanie nut nigdy nie było tak proste!

Polecamy obserwowanie strony internetowej www.pwm.com.pl, serwisów społecznościowych oraz kanału PWM w serwisie YouTube. Codziennie publikujemy nowe treści!